+38 (093)  990-30-70

Новости

Увлекательные походы

Многие уже давно запланировали туры, поездки, походы и посещения уникальных мест, чтобы отправиться туда в пору отпусков. Существует масса предложений от организаторов, которые привлекают своими особенностями.

Хорошая туристическая компания

Сначала подошел к концу минувший год, а теперь и рабочий сезон, также приближается к своему завершению. Чем же заняться в пору отпусков? Таким вопросом задается большинство людей, которые весь год

Лечение алкоголизма
Проблема алкоголизма является неким камнем преткновения для славянского народа. Выпить наши люди любят и по праздникам, и из-за горя. Расчет за работу часто до сих пор осуществляется через естественный

Клиника лечение алкоголизма
Как известно, вечных двигателей не бывает, но все моторы разные – модели силовых агрегатов современных автомобилей обладают различным сроком службы, и к тому же у них есть свои характерные неисправности.1

Детский салон Масик
“Найти хорошего стилиста намного труднее, чем успешно выйти замуж”, — утверждают француженки. Итак, вы впервые пришли в салон, сели в кресло, и мастер предлагает вам помыть голову, даже не притрагиваясь

Кодирование от алкоголизма отзывы
На протяжении всей своей жизни люди подвергаются разного рода искушениям и, поддаваясь им рискуют впасть в тяжелую зависимость. Например, чрезмерное потребление спиртных напитков, может привести к алкоголизму,

Суши
Приготовление новых блюд всегда доставляет небольшие трудности, ведь возникает множество вопросов в связи с новым рецептом. Потребление таких блюд также требует не только любознательности, но и определенного

Кухни на заказ Москва
Определить, что родная кухня созрела для замены, очень просто. Если бросается в глаза так называемая «сборная солянка», - мебель из разных комплектов, да еще и потрепанная жизнью, если на лицо облупившиеся

Фарестон
У вас высокое давление или вы просто плохо себя чувствуете? Обычными таблетками не получается его снизить? Может стоит попробовать фарестон? Это современный препарат нового поколения. Его назначают

Небидо
Эндогенный тестостерон является самым важным андрогеном в мужском организме и синтезируется, главным образом, в яичках и, в меньшей степени, в коре надпочечников. Тестостерон отвечает за формирование

Королевский бал у Вас дома

A e dini se Natasha Koroleva ka një motër? Ja se si ajo duket dhe jeton tani

Pak njerëz e dinë se motra e madhe e Natasha Koroleva, Irina Poryvai ishte një këngëtare e kërkuar.

Në shfaqjet e saj, stadiumet e tërë u mblodhën lehtësisht. Megjithatë, së shpejti artistja, duke folur nën pseudonimin Rusya, u zhduk.

Një këngëtare e ndritur, e largët Rusya (Irina PORRY) në pasaportën e saj ishte si dy bizele në një pod, si motra e Natasha Korolev. Kishte një kohë, ata vepruan dhe së bashku - ata shkuan në turne me programin "Dy Motra" në të gjitha qytetet dhe fshatrat.

Asnjë nga spektatorët dyshonte se një djalë i sëmurë ishte duke pritur për Ira në shtëpi. Dhe të gjitha koncertet ishin të nevojshme vetëm për të paguar për trajtimin e tij të shtrenjtë. Dhe pastaj Rusia papritur u zhduk ...

Dhe pastaj Rusia papritur u zhduk

Në familjen Rush, motra e madhe Ira u veçua për këngëtarin dhe ylli, paradoksalisht, ishte Natasha i ri.

Para se yllja të shfaqej në skenën ruse nën emrin Natasha Koroleva, motra e saj më e vjetër Irina Poryvai ishte tashmë një këngëtare e njohur në Ukrainë, duke kryer nën pseudonimin Rusya. Emri i skenës (i shkurtër për Irusya) u shpik nga burri i saj Konstantin Osaulenko, i cili ishte prodhuesi dhe autori i saj i të gjitha hiteve.

Lumturia e Irina dhe Konstantinit dukej e pa re. Ata u martuan, puna e tyre e përbashkët filloi të jepte fryt - popullariteti u rrit. Dy vjet pasi u takuan, djali i Volodyës lindi. Për fat të keq, djali kishte një sëmundje të tmerrshme kongjenitale - paralizë cerebrale. Paratë e rënda ishin të nevojshme për trajtimin e tij.

Rusia shtrydhur nga popullaritetin e saj gjithçka që mundi: dha disa koncerte në ditë. Në vitin 1991, Irina dhe Constantine u ftuan në Kanada për të regjistruar albumin e tyre të parë. Ata u hodhën në shansin për ta marrë fëmijën jashtë vendit dhe për t'u treguar atyre mjekëve të huaj.

Për të fituar trajtimin e djalit të saj, ajo filloi të jepte mësime të pianos private. Nuk solli shumë të ardhura. Njëra pas dështimeve të tjera ra në bashkëshortët, varfëria e vërtetë "trokiti" në derë. Dhe këtu Ruse papritur u ofroi për të punuar sipas profesionit - një dirigjent në Kishën e Shën Andrew në Toronto, që i përkiste Kishës Ortodokse të Ukrainës.

Ministrat e kishës panë se gruaja ishte e brengosur për diçka, por ata nuk e pyetën, e kuptonin nëse ishte e nevojshme, ajo do të thoshte. Dhe pastaj ndodhi diçka që ata ishin aq të frikësuar.

"Mjekët na thanë se ai i kishte shkelur të gjitha funksionet e tij dhe kur ai fillon të rritet, natyra thjesht do ta vrasë atë", tha motra e Natasha Koroleva Irina Osaulenko në programin Tonight me Andrej Malakhov. "Por ne nuk duam të besojmë se më i pariparueshëm mund të ndodhë me djalin tonë".

Por ne nuk duam të besojmë se më i pariparueshëm mund të ndodhë me djalin tonë

Njëmbëdhjetë vjet, familja luftoi për jetën e Volodyës. "Ne ishim vetëm në turne në Kanada, dhe Ira dhe Kostya erdhën në koncertin tonë", kujton Natasha Koroleva. - Dhe ata më quajnë nga Kievi dhe thonë: "Natasha, Vova nuk është më." Jo vetëm që duhet të shkoj në skenë pas kësaj, më duhet t'i tregoj nënës sime se djali i saj është i vdekur ... Pastaj dola dhe këndova një këngë për gëlltitje. Pra, Vova në gurin e varrit dhe thotë: "Swallow, gëlltitje, ju thonë hello ..."

Pas vdekjes së Vovës, Irina nuk mund të shërohej për një kohë të gjatë, të afërmit e saj kishin frikë se mund të bënte vetëvrasje. Dhe pastaj nëna e Irina Lyudmila Poryvai e bindi vajzën e saj për të pasur një fëmijë të dytë. Matvey ka lindur një fëmijë plotësisht të shëndetshëm, por në moshën katërvjeçare, mjekët e diagnostikuan atë me autizëm. Tani djali është tashmë dymbëdhjetë vjeç.

Më vonë, në vitin 2014, Natasha Koroleva botoi në faqen e saj të Facebook një "raport video" rreth sesionit të fotografisë së motrës së saj:

"Natulja Rodnulya! Për këtë sesion foto ju më sollët në rininë time, në këngët e mia të preferuara, në jetën time krijuese, ku isha kaq e lumtur! Faleminderit! Rusia juaj, "komentoi me mirënjohje Irina Osaulenko, duke performuar në skenë me pseudonimin Rusya, një dhuratë e tillë nga motra e saj.

"Prindërit e këtyre fëmijëve mund të simpatizojnë, e njoh nga vetja," thotë motra e Natasha Koroleva Irina Osaulenko. - Fizikisht, ky është një djalë normal, por për jetën ai është krejtësisht i papërshtatshëm, ai ka një perceptim krejt tjetër. Është e tmerrshme, natyrisht. "

Pavarësisht testeve të tilla të vështira që u bënë shumë, Irina rrezikoi përsëri të bëhej nënë. Dhjetë vjet më parë, ajo dhe burri i saj kishin një vajzë, Sonya. Ajo është vajzë absolutisht e shëndetshme. "Sa e bukur ka ndodhur kështu! - thotë Irina. - Motia ka Sonya, dhe ajo e do atë tmerrësisht. Dhe e kuptoj që nëse diçka më ndodh, djali nuk do të mbetet vetëm në këtë botë, ai ka një motër ".

"Çdo ditë është një problem i ri. Por ndoshta këta fëmijë janë dhënë për të na ndryshuar. Duke kaluar nëpër vështirësi, ne ndryshojmë për mirë, "shpjegoi burri i Irinës.

Ylli yll Natasha Koroleva ndihmon djalin për të luftuar. Ajo paguan për trajtim të shtrenjtë, dhe shpreson që jeta e Irina më në fund të përmirësohet.

Burimi i