+38 (093)  990-30-70

Новости

Королевский бал у Вас дома

Lojëra nga një kompjuter në android. Lojërat legjendare më të mira portrete PC për Android. kopjimi i një shembulli nga dorëzimi i SDL2

 1. The Bard's Tale: Një Udhëtim i çmendur në një Univers Fantastik
 2. screenshots
 3. Pro dhe kundër
 4. download
 5. Pro dhe kundër
 6. download
 7. Petka dhe Vasily Ivanovich shpëtojnë galaktikën
 8. A do të jenë në dispozicion këto lojëra vetëm në Japoni dhe Azi?
 9. Pro dhe kundër
 10. download

Sot, shumica e përdoruesve të telefonave dhe tabletave janë të lumtur të kalojnë të gjitha lodrat në rrethin e ri, i cili më parë shkonte vetëm në një kompjuter personal. Ka shërbime të prera të konvertuara në një të re. sistemi operativ , dhe ka lojëra plotësisht të transmetuara për Android. A doni të luani aplikacionet më të mira të transmetuara?

The Bard's Tale: Një Udhëtim i çmendur në një Univers Fantastik

Bard's Tale është vendosur në botën e fantazisë mesjetare, ku mbizotërojnë goblins, dhe ju luani si një bar i cili është pak i çmendur rreth skajeve - i cili shkon në kërkim të objekteve prej ari dhe ndarje. Titulli përfshin tre vëllime. Atmosfera është e tensionuar dhe është veçanërisht mizore, duke kthyer tiparet e një ngacmuesi të errët. Lajmi i mirë është se ju mund të luani dhe kuptoni lojën pa lexuar librat paraprakisht.

Lajmi i keq është se kjo lojë është plotësisht e ndezur gjuhe angleze . A e gjetët atë që po kërkonit? e tyre madhësive të mëdha Ekrani ju lejon të shijoni më shumë grafika. Ai gjithashtu lejon zhvilluesit të shpërndajnë kontrolle për perceptim më të lehtë dhe më të mirë. Shumë zhvillues bëjnë lojëra që luajnë në modalitetin e portreteve dhe kanë më shumë kuptim në telefonat. Sidoqoftë, ka disa lojëra që janë thjesht më të mira në tablet. Kontrollet janë komplekse, por për fat të mirë ju keni një tabletë. Ndihmon në shpërndarjen e kontrolleve.

screenshots

Procesi i lojës

Aplikimi i parë në listën e lojërave të transferuar nga PC në Android është strategjia legjendare RPG që fitoi më shumë se një zemër lojtarë. Shumica e përdoruesve e dinë këtë pajisje që nga '98. Tani ajo është shfaqur në pajisje dhe vazhdon të kënaqet me fansat e saj.

Pas fillimit, ju keni mundësinë për të parë këshillat e menaxhimit të karakterit, për këtë ju vetëm duhet të klikoni në butonin Tutorial. Pastaj mund të zgjidhni versionin standard të programit ose të shkarkoni një skicë shtesë të tregimit, por është më mirë të filloni nga fillimi.

Ata janë lojëra të shkëlqyera për tableta. Kjo është një lojë e madhe në të cilën ka ton. Ekziston edhe një skenar që përfshin një kamionçier ndërgalaktik dhe një djalë të keq duke u përpjekur të shkatërrojë botën. Veryshtë shumë argëtuese, ka një ekonomi të plotë me cloud dhe një platformë ndër-platforme.Kjo është një nga lojërat më të mira për tablet. Grafikat janë të mprehta, shumëngjyrësh dhe ato duken bukur në ekranet e tabletave. Shtë pak e shtrenjtë, por nuk ka blerje në aplikacion. Këto lojëra janë të mëdha dhe ofrojnë dhjetëra orë lojë. Ekranet e mëdhenj me prekje tabletë e bëjnë më të lehtë menaxhimin sepse keni më shumë hapësirë ​​dhe butona më të mëdhenj.

Pas shikimit të videos fillestare, mund të:

 • filloni një lojë të vetme;
 • shkarkoni multiplayer për të luajtur me miqtë;
 • vendosni cilësimet për të ndryshuar gjuhën dhe vëllimin e tingullit.

Pas instalimeve fillestare, ju duhet të vendosni për karakterin, në shërbimin ekziston një mundësi për të marrë një hero tashmë ekzistues ose për të krijuar vetë një luftëtar të keq. Për të krijuar ju duhet të klikoni në butonin Krijo, atëherë duhet të zgjidhni gjininë, racën, klanin dhe karakteristikat e tjera.

Gamedo lojë siguron lehtësisht dhjetëra orë. loje loje kjo i bën ata me vlerë të lehtë të parave. Të gjithë ata janë të shkëlqyeshëm për lojëra me tabletë. Ju keni akoma një ton gjëra për të më bllokuar, për të vrarë armiqtë, për të ndërtuar ndërtesa dhe zanate. Kjo është një lojë tjetër që ndjehet e ngërçuar në telefon dhe pak më e gjerë në tableta. Me këtë lojë, kufiri juaj i vetëm është imagjinata juaj.

Kjo është padyshim një nga lojërat më të mira për tablet. Ata që kanë, e dinë që ka shumë lojëra që mund të luhen vetëm në të. Shpresojmë të azhurnojmë linjën e tabletave herët a vonë, por këto lojëra funksionojnë në iteracionin aktual të tabletit. Pandemia - një nga lojërat më të mira të bordit. Shtë gjithashtu një nga lojërat më të mira për tablet. Detyra juaj është të udhëtoni në botë për të ndaluar infeksionet dhe sëmundjet gjatë betejave. Deri në katër persona mund të luajnë në këtë pajisje. Loja ka shtatë karta role, tre ambiente vështirësish, një udhëzues të plotë, etj. çmimet luhaten pak, por padyshim që ia vlen.

Në anën e majtë të ekranit janë butona shtesë. Ju mund të shikoni informacione rreth quests duke klikuar në busull për të shkuar në hartën e shërbimeve. Në mënyrë që të shikoni shpinës, klikoni në imazhin e shpatës dhe çantës, dhe për të shkarkuar të dhënat e heroit, klikoni në foto me njeriun e vogël.


Misioni kryesor në ndërmarrje është mposhtja e armiqve dhe tërheqja e sa më shumë njerëzve në anën tuaj. Loja përmban rreth njëqind magji të ndryshme magjike, më shumë se 40 klasa të ndryshme, më shumë se gjashtëdhjetë orë kohë të lojës.

Remaster ka të gjitha tiparet, përmbajtjen dhe mekanikën e lojës origjinale. Si më parë, detyra juaj është të eksploroni botën e lojës, të zgjidhni enigma dhe të mbledhë gjithçka që po ndodh. Ai gjithashtu përfshin grafikë të përmirësuar, një tingull zanor të rindërtuar dhe një sistem të paralajmëruar të zgjatur. Kishte lëshime të hershme në lojë, por që nga atëherë ata i kanë fituar ato. Gjithashtu nuk ka blerje brenda aplikacionit për të marrë rrugën tuaj.

Qëllimi juaj është të luani si një haker i cili ndihmon një vajzë të ikë nga rrëmbyesit e saj. Kjo është një lojë interesante vjedhurazi me grafikë mjaft të mirë dhe një histori e thellë, tërheqëse. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të gjeni dhe të bëni mjete të ndryshme që do t'ju ndihmojnë gjatë rrugës. Kjo është një aventurë episodike, kështu që ju duhet të blini katër episodet e fundit veç e veç, si në aplikacione, por episodi i parë është vetëm disa dollarë. E vetmja pengesë është se loja ka mbaruar dhe mund të jetë akoma e gabuar për disa.

Pro dhe kundër

Avantazhet:

 • grafikë të shkëlqyeshme;
 • komplot i bukur;
 • shumë klane;
 • muzikë e mirë

Mungesa e shërbimeve në mungesë të gjuhës ruse, e cila ndërlikon kalimin për një lojtar rishtar. Aplikacioni peshon shumë, kështu që nuk mund ta shkarkoni në çdo pajisje.

download

Pagesa maksimale

screenshots

Procesi i lojës

Max Payne është një revole e klasit të parë me një komplot interesant. Maksi ishte një polic i mirë që dikur shkonte në një grup kriminelësh shumë të rëndë. Banditët u përpoqën të bindnin Payne të mos i prekte ata, por integriteti dhe besimi në drejtësi nuk e lejuan Payne të tërhiqej nga qëllimi i tij. Atëherë kriminelët vendosën të vrisnin të gjithë familjen e personazhit, pas kësaj, jeta e Max ndryshoi ...

Ju luani si ky njeri kur jeni duke ndjekur të rifitoni lavdinë tuaj. Loja ka disa nga karakteristikat më të mira grafike që do të shihni. Ekziston edhe një fushatë, një lojë online multiplayer dhe lloje të ndryshme garat me të cilat mund të luani. Ai gjithashtu mbështet një sistem me shumë përdorues me ekrane të veçantë, mbështetje të kontrollorit të pajisjeve dhe më shumë, është një nga lojërat me tablet.

Qëllimi juaj është të zgjidhni një skenar dhe të krijoni një park temë bazuar në karakteristikat e këtij skenari. Ju fitoni ose humbni në varësi të faktit nëse mund ta bëni atë. Loja është një imitues i madh, dhe ka dhjetëra orë lojë. Përveç kësaj, loja në tabletë me të vërtetë ndihmon në gjëra të tilla si një dizajn Rollercoaster.

Me drejtimin e shërbimeve, ju mund të merrni trajnime, të rregulloni kontrollin e prekjes me dëshirat tuaja, të aktivizoni ekranin e një levë virtuale dhe gjithashtu të mundësoni kursim automatik dhe ndryshim të armëve. Në aplikim ekzistojnë katër nivele:

 • a ikur,
 • i zier;
 • i vdekur pas mbërritjes;
 • koha nuk pret.

Fillimisht, ju mund të luani vetëm në nivelin e parë. Për të hapur episodet e mëposhtme duhet të kaloni në ato të mëparshme. Aplikimi fillon me një film të shkurtër, i njëjtë me dikur kompjuter personal . Heroi tregon për të kaluarën e tij, si jetoi deri në vdekjen e gruas dhe vajzës së tij dhe pas vdekjes së tyre.

Kjo është një nga lojrat e reja për tableta, por tashmë është një nga më të mirat. Ata kanë një koleksion të gjerë të lojrave tablet, që variojnë nga portet e tastierës deri te lojërat e gatshme për përdorim. Shumica e tyre luajnë shkëlqyeshëm në telefon, por të kesh një tabletë me të vërtetë ndihmon të ndjesh shkëlqimin. Në këtë rast, jo një port i drejtpërdrejtë. Ne mund ta quajmë një klon të frymëzuar nga dy pjesët e para të sagës së civilizimit Sid Meier.

Ai u bë i njohur për versionet shareware që u shpërndanë në revista në të njëjtën ditë. Shtë ky version i kushtëzuar që aktivizohet si parazgjedhje në këtë port, megjithëse mund ta merrni. Kumbari i bagelave, siç i njohim ne sot. Një lojë me një azhurnim 30-vjeçar të vazhdueshëm të emrit dhe porteve për pothuajse çdo platformë që mund ta imagjinoni.

Duke hyrë në shtëpi, heroi kupton diçka të gabuar, atëherë ai sheh imazhin e një shiringë në mur dhe dëgjon britmën e gruas së tij. Ai vret tre persona që ishin veshur si mjekë, por Max nuk ka kohë për të shpëtuar familjen e tij. Vrasësit e familjes ishin pompuar me një lloj lënde të re narkotike, e cila e shtyu personazhin të shkonte tek autoritetet antidrogë.

Ishin zhvilluesit që lëshuan kodin origjinal të lojës dhe morën pjesë në zhvillimin e këtij porti për makinat moderne. Ndërsa tastierë dhe lojëra online mbizotëruan në të kaluarën, lojërat celulare marrin një pjesë në rritje të tregut dhe gjenerojnë më shumë të ardhura. Megjithëse zhvillimi i smartphone-it ka krijuar një treg të lojërave celular, tani me shumë burime të derdhura në zhvillimin e lojërave celularë, ai bën kërkesa më të larta për performancën e lojtarëve fizikë të telefonit. Të gjitha tiparet shtesë janë falas.

Hapi 3: Pas instalimit të suksesshëm, ekzekutoni emulatorin dhe në ekranin kryesor. Bonus: Shumë lojëra që dëshironi të luani? Bazuar në punën e kompjuterit tuaj, ju mund të përdorni sa më shumë kopje që dëshironi. Përdorni pajisjen tuaj për të ndjekur me saktësi kokën dhe pa vonesë. Kontrolloni lojrat me gjeste ekran me prekje , levë ekrani virtual, gamepad i jashtëm ose ndjekja e kokës. Ju gjithashtu mund t'i rregulloni vetë kontrollet.

Në krye të ekranit është tërhequr një siluetë e një njeriu, ajo tregon standardin e jetesës së personazhit kryesor. Për të rritur vitalitetin, duhet të kërkoni komplete të ndihmës së parë. Në anën e djathtë mund të shihni imazhin e një pistolete, duke klikuar mbi të, shfaqet aftësia për të xhiruar, në krye mund të shihni numrin e fishekëve.

Nëse keni nevojë për të ndryshuar armët, klikoni në shigjetën e mësipërme. Nëse shfaqet ekrani shenjë thirrjeje Kjo do të thotë që ekziston një objekt afër të cilit duhet t'i kushtoni vëmendje të veçantë. Për të lëvizur dhe rrotulluar kamerën ekzistojnë lëvizjet virtuale, vendndodhja e tyre mund të ndryshohet në cilësime.

Kontrollet e para-ngarkuara të optimizuara për lojëra të njohura. Rregulloni kontrollet sipas gjykimit tuaj. Vendosja minimale e thjeshtë një herë, filloni të luani në minuta. Zbulimi automatik i serverit në rrjeti lokal , dhe gjithashtu mbështetje për rishikim përmes Internetit. Pajisjet e automatizuara të serverëve në internet, dyqan në internet. Në këtë rast, ju paguani një herë dhe përdorni paketën e zgjedhur të menaxhimit për një kohë të pakufizuar. Duke filluar nga muaji i dytë, automatikisht do të paguani.

Pro dhe kundër

Avantazhet:

 • skenar i shkëlqyeshëm;
 • ka qasje në avtopritselu;
 • plotësisht në rusisht;
 • shumë cilësime.

Shërbimi është inferior në grafikë në krahasim me lojërat e tjera të një lloji të ngjashëm.

download

Krimbat 2: Armagedoni

screenshots

Procesi i lojës

Krimbat luftarak shumë kohë më parë kanë migruar në telefona dhe tableta. Një nga versionet më të mira Sipas shumicës së përdoruesve, Armageddoni konsiderohet. Njohur me programin fillimisht ishte një mundësi në PC, por ata që nuk e kanë luajtur këtë lodër qesharake më parë mund të fillojnë betejën në pajisje.

Pagesa e suksesshme zgjat abonimin mujor. Nëse anuloni një pajtim, nuk do të paguhen automatikisht nga muaji tjetër, dhe do të keni akses në pajtim deri në fund të muajit aktual. Dosja e instalimit në lojë është skedari që përmban skedarin e ekzekutueshëm të lojës.

Institucionet për mbrojtjen e mjedisit dhe mbrojtjen e mjedisit. Imagjinoni nëse njerëzit mund të përdorin aplikimet e tyre në tablet në tabletët e tyre në lëvizje? Ky motor ju lejon të ekzekutoni aplikacione desktop "siç është" në pajisjet mobile.

Petka dhe Vasily Ivanovich shpëtojnë galaktikën

Aplikimi drejtohet direkt në tuaj pajisje celulare dhe nuk kërkon hyrje në internet. Dhe tipari kryesor i tij janë kontrollet e personalizuara me kujdes për ekranin me prekje. Në fund, ka të ngjarë që shumica e njerëzve të gjeneratës së sotme do të kenë përvojën e tyre të parë me lojëra video në një smartphone. Një smartphone në formë së shpejti do të jetë në gjendje të përjetojë “lojëra retro”, shumë prej të cilave e lexojnë këtë. Këtu është gjithçka që duhet të dini.

Duke hyrë në aplikim, ju mund të zgjidhni nivelin e kompleksitetit, nga mësimet më elementare deri tek klasa në beteja. Eachdo nivel është caktuar kohë e caktuar në raundin dhe zbatimin e kursit. Shkoni më tej ju mund të shihni opsionet e furnizimeve ushtarake që do të jenë të disponueshme gjatë misionit. Supozoni se në një dritë të lehta janë ndarë 90 minuta kohë për të luajtur, secila krimb ka një grup jetësor me një përqind të plotë.

Kompania do të përpiqet t'u sigurojë përdoruesve mundësinë që të gëzojnë rastësisht tituj të lojërave të plota në zonën e re të tregut të pajisjeve inteligjente. Siç e ka zbuluar bota me publikimin e "Star Wars Episode 7", njerëzit do të paguajnë për nostalgji. Dhe për ata prej jush që nuk e dinë se çfarë është një "port", ky është vetëm një përkthim i lojës, kështu që funksionon në një platformë të ndryshme. Porti zakonisht ka të njëjtën lojë dhe grafikë të origjinalit.

A do të jenë në dispozicion këto lojëra vetëm në Japoni dhe Azi?

Kur do të fillojnë të shohin lojërat e para?

Ndoshta midis 99 dhe 99 paund, si shumica e lojrave, tani. Pastaj ju gjithashtu duhet të merrni një kontratë me një kompani tjetër. Gjithmonë do të ketë lojëra që mund të barten më lehtë sesa ato që keni përshkruar. Nëse yjet përputhen në një lojë të tillë, gjithçka që kërkohet është mbledhja e sistemit të synuar, krijimi dhe loja e tij.

Fillimisht, 50 monedha ari janë dhënë, duke klikuar një herë në imazhin e monedhave, bëhet një kalim automatik në dyqanin e shërbimeve. Në dyqan krimbi mund të blejë kapele për mbrojtje dhe dizajn më interesant, për të blerë armë shtesë, kalatë dhe madje edhe varreza.

Nëse nuk keni luajtur kurrë, atëherë mund të kaloni një betejë stërvitore. Pasi të keni zotëruar bazat, ekziston një mundësi për të filluar një lojë të vetme ose të shkoni në multiplayer për të luftuar me miqtë. Shërbimi ka aftësinë për të ndryshuar armët, zmadhuar ose zvarritur krimbat. Aplikacioni përmban të gjitha armët që më parë ishin në PC. Thelbi i lojës është që të vrasin të gjithë krimbat e armikut.

Dy lojëra që duken shumë të ngjashme mund të kenë dallime të mëdha. Tashmë u përmend më lart motor loje . Edhe nëse një lojë përdor një motor të pajtueshëm me platformën, loja mund të kodohet në atë mënyrë që të përdorë kryesisht një burim specifik të një platforme. Pothuajse asnjë përpjekje në këto platforma për të përdorur një procesor audio. Edhe nëse loja përdor motorin e platformës dhe nuk përdor burime të harduerit, burimet në pajisjen celulare kanë një ndryshim të madh.

Autobusi i të dhënave është më i vogël dhe i ngadalshëm. Chipat grafikë janë shumë më të vegjël. Ruajtja e të dhënave është e ndryshme, memorja është e ndryshme, tingulli është i ndryshëm, grafikat janë të ndryshme, shumë sisteme kanë aftësi dhe karakteristika të ndryshme të performancës. Edhe nëse përdorni një motor të pajtueshëm me platformën dhe loja nuk mbështetet në burime të varura nga platforma dhe loja nuk mbështetet në burime të varura nga platforma dhe nuk do të kufizohet karakteristikat teknike pajisje, mund të kufizohet nga faktorë të tjerë.

Pro dhe kundër

Avantazhet:

 • grafikë të shkëlqyeshme;
 • përzgjedhje e madhe e armëve;
 • shumë dhoma.

Mungesa e mungesës së përkthimit rusisht.

download

rezultatet

Secili prej programeve të shqyrtuara meriton vëmendje të veçantë. Nëse adhuroni RPG-të, atëherë mos harroni mundësinë për të luajtur Gate Baldur, për tifozët e rekreativëve, lojën legjendare Max Payne do ta bëjë, mirë, dhe krimbat do të jenë të domosdoshëm për ngritjen e humorit.

Vetë loja duhet të konsiderohet. Vështirësia e mekanikës në port, kompleksiteti i sistemit të historisë në port, kompleksiteti i sistemeve të lojërave për portin, etj. disa mund të mos kenë nevojë për ndryshime, disa mund të duhet të rishkruhen. Montimi i zinxhirëve duhet të konsiderohet. Duhet të merren parasysh formatet e të dhënave dhe skedarët e ndërmjetëm.

Shtë e pamundur të zbulohet pa i parë thellësisht sistemet dhe kodet dhe vlerësuar ato. Kjo nuk është një zonë e mirë supozuese. Disa prej tyre ishin të këndshme për të punuar me të, shumë shpejt dhe lehtë. Të tjerët vlerësuan kostot, dhe pasi ndërmarrja mësoi nga një ose më shumë kontraktues se kostoja do të ishte një kosto 8-shifrore, ata e kuptuan gabimin e tyre dhe zvogëluan humbjet e tyre. Nëse nuk keni përvojë në transferimin nga sistemi i burimit në sistemin e synuar, dhe nëse nuk keni njohuri për sistemet që ju nevojiten, nuk jeni personi i duhur për të vlerësuar.

Gmbox vazhdon një artikull serioz në til tregon flasim për lojërat më të mira mobile në platformën Android - rekreativët më të bukur, garat më të shpejtë, enigmat më të tel tétre dtq dtq dj Më parë kemi biseduar për dhe, dhe sot do të mësoni për portet më të suksesshme nga një PC në Android.

Lojë më e mirë arcade me kthesë e kohës sonë, e bërë nga një zhvillues interesant i vetëm me emër. Tek muzika ritmike 8-bitësh, luajtësi duhet të lëvizë shpejt një trekëndësh të vogël në sipërfaqen e figurës gjeometrike në qendër të ekranit për të shmangur përplasjen me muret që vijnë nga të gjitha anët. Super Hexagon - një udhëtim primitiv, por emocionues në origjinën e industrisë së lojrave. Diçka e ngjashme ka të ngjarë të përdoret për të trajnuar pilotët e luftëtarëve ushtarakë. Shumë e vështirë, por ia vlen.


Shumë e vështirë, por ia vlen

Tre pjesë e Five Nights at Freddy's është një histori indie nga një zhvillues i lojërave të krishtera për fëmijë, i cili, falë gazetarit të njohur të lojërave Jim Sterling, i cili kritikoi se si ai portretizonte lodrat e fëmijëve në një nga projektet e tij, iu drejtua ana e errët . Tani ai lëshon filma tmerr me pjesëmarrjen e animatrikës keqe - kafshë prej pelushi që mund të lëvizin. Lojtarit i duhet të kalojë pesë netë në të njëjtën ndërtesë me ta, dhe në mënyrë që të mos vdes (nga e cila nuk është shumë e qartë, me shumë gjasë vetëm nga frika dhe një sulm në zemër), ai do të duhet të monitorojë të gjitha dhomat me ndihmën e kamerave video dhe të kontrollojë ndriçimin. Natyrisht, bateria për ndriçim të vazhdueshëm të të gjithë ndërtesës gjatë gjithë natës nuk është e mjaftueshme.


Natyrisht, bateria për ndriçim të vazhdueshëm të të gjithë ndërtesës gjatë gjithë natës nuk është e mjaftueshme

Redshtë jashtëzakonisht popullor sandbox virtuale , e cila e bëri krijuesin e saj Marcus Persson. Minecraft e vendos lojtarin në një botë të krijuar rastësisht dhe ofron për të ndërtuar në të gjithçka që ju vjen në mendje - kështjella, anije kozmike dhe portale në dimensione të tjera. Ndërtesat duhet të mbrohen nga disa lloje monsters, për shembull, zombies të ngadalta dhe budalla ose mashtruesit eksplozivë që janë bërë një simbol i lojës. Versioni celular është dukshëm pas kompjuterit dhe tastierës për sa i përket përmbajtjes (ju mund të luani me përdoruesit e tjerë vetëm në rrjetin lokal WiFi), por ai ende mund të mahnisë për shumë orë.


Versioni celular është dukshëm pas kompjuterit dhe tastierës për sa i përket përmbajtjes (ju mund të luani me përdoruesit e tjerë vetëm në rrjetin lokal WiFi), por ai ende mund të mahnisë për shumë orë

Një platformer klasik aventureske që doli në PC në 1991. Protagonisti në rolin e një fizikani të quajtur Leicester Knight Chaykin si rezultat i një eksperimenti të pasuksesshëm bie në një planet në skajin tjetër të universit dhe duhet të mbijetojë duke luftuar alienët dhe duke gjetur mënyra për të dalë nga shumë situata të rrezikshme. Interesante, komploti në lojë është shërbyer në një mënyrë të pazakontë : Të gjithë personazhet me të cilët ndesh lojtari flasin një gjuhë të panjohur.


Interesante, komploti në lojë është shërbyer  në një mënyrë të pazakontë  : Të gjithë personazhet me të cilët ndesh lojtari flasin një gjuhë të panjohur

Me fjalë të thjeshta, kjo është një Minecraft 2D me pamje anësore. Por Terraria është gjithashtu interesante në izolim nga vëllai i saj i madh - këtu është shumë më interesante të luftosh përbindësh, midis të cilave ka shefa mjaft komplekse dhe unikë. Kjo e fundit pas fitores e lë lojtarin me pajisje gjithnjë e më të fuqishme - ky është një aspekt tjetër në të cilin Terraria është shumë më i thellë se Minecraft. Përndryshe, gjithçka është shumë e ngjashme: zeje e pafund, një botë pothuajse plotësisht e shkatërrueshme dhe mundësi të jashtëzakonshme për të eksperimentuar dhe ndërtuar kështjellat tuaja. Modaliteti multiuser në versioni celular Po, por mund ta luani atë vetëm në rrjetin lokal pa tel.

A doni të luani aplikacionet më të mira të transmetuara?
A e gjetët atë që po kërkonit?
Bonus: Shumë lojëra që dëshironi të luani?
Imagjinoni nëse njerëzit mund të përdorin aplikimet e tyre në tablet në tabletët e tyre në lëvizje?
A do të jenë në dispozicion këto lojëra vetëm në Japoni dhe Azi?
Kur do të fillojnë të shohin lojërat e para?