+38 (093)  990-30-70

Новости

Королевский бал у Вас дома

Si të zgjidhni një biçikletë për qytetin / Bikes Dream

Më mirë të shohësh një herë se sa të dëgjosh njëqind herë. Prandaj, para se të shqyrtojmë aspekte të tjera të zgjedhjes, sugjerojmë që së pari të njiheni me varietetet e biçikletave urbane. Ne kemi përgatitur për ju një pasqyrë të shkurtër por efikase të të gjitha ndryshimeve të mundshme të biçikletave për qytetin në aspektin e popullaritetit.

Folding

Goditja absolute e viteve të fundit. Bikes më praktike dhe kompakte për qytetin. Transportoni ato në një makinë apo transport publik, hiqni ashensorin me lehtësi, ruani në shtëpi me humbje minimale të hapësirës, ​​përdorni të gjithë familjen - avantazhet e tyre nuk përfundojnë atje. Nga STRIDA trekëndëshi absolutisht fantastik në SHULZ më klasik, bikes palosshme do t'ju japin liri të vërtetë lëvizjeje dhe shumë argëtim. Biciklete në foto - Giant Autostrada 1 (2016) .

rehatshme

rehatshme

Përshtatje e drejtë, vend i rehatshëm, rrota e rregullueshme dhe vend, manovra të rehatshme drejtuese me qëndrime nën pëllëmbë - kjo është një përshkrim i një përfaqësuesi tipik të biçikletave të rehatshme urbane. Kjo kategori përfshin bikes klasike të qytetit me një kornizë çeliku dhe rrota 28 ", si dhe modele moderne dhe të lehta alumini, duke përfshirë 26" rrota, siç tregohet në foton e mësipërme. Shëtitjet relaksuese në kënaqësi ose udhëtimet e përditshme të biznesit në rroba të njohura - avantazhet e këtij lloji të biçikletës janë të dukshme: shpejtësi të lartë me përpjekje minimale, falë rrotave të mëdha, shikueshmëri të shkëlqyeshme për shkak të përshtatjes së lartë të drejtë, gatishmërisë për shi dhe moti të keq (shumica e këtyre bikes janë të pajisura me krahë dhe mbrojtje zinxhirësh ka fasteners për instalimin e tyre). Me pak fjalë - një biçikletë urbane të plotë. Biciklete në foto - Gjigandi Sedona DX W (2015) .

Retro

Në fakt, kjo është e njëjta biçikletë e rehatshme, por e bërë në stil retro. Biçikleta të tilla shpesh kanë rrota të mëdha dhe jo të gjera 28 ", korniza çeliku elegante dhe elementë individualë, shalë dhe manovra me ngjyrë kafe ose madje edhe lëkurë të vërtetë.Bicikleta retro mund të ndryshojnë ndjeshëm nga prodhuesi në prodhues - dikush bën biçikleta moderne, stilizuar antik, dhe dikush me të vërtetë e bën modelet më klasike.Në të gjitha rastet, përshtypjet e udhëtimit për ta janë thjesht magjike, nëse, natyrisht, ju keni një shpirt për ta;) Bicikletë në foto - Apollo Vintage 7 (2015)

TRACKING / TURISTIKE

TRACKING / TURISTIKE

Kur keni nevojë për një biçikletë për udhëtime të gjata ose udhëtime, kur doni të merrni numrin maksimal të mundshëm të opsioneve - nga platforma në pajisjet e lehta, duke punuar nga dinamoja e heshtur e shpërndarës, shikoni në trekking (bikes turne). Kjo është një rrugë e tillë hibride, qytet dhe madje edhe pjesë e një biçikletë malore. Rrotat me rrota të larta 28 "me një rruge jo të dhëmbëzuar, kornizë cilësore dhe të lehtë dhe përbërës kryesorë të biçikletës, pajisjet më moderne - transmetimi, dritat, dinamat e shpërndarës, krahët më të mirë dhe më të lehta dhe raftet e bagazheve - të gjitha këto janë të pajisura me biçikleta me trekking - një sistem gearshift i fshehur në shpërndarësen e pasme, efektiv, i besueshëm, që kërkon pothuajse asnjë mirëmbajtje, rezistent ndaj ndikimeve të jashtme Biçikleta në foto - Panther TK-9 (2013).

kryqëzor

Këto janë biçikleta shumë të veçanta dhe të pakrahasueshme, të cilat janë gjithmonë të lehta për tu identifikuar nga rrotat e stilit, me rrota të gjerë prej 26 inç, me çelës ekstra të gjerë, me timon me shkëlqim dhe me një vend të madh të rehatshëm. Stili i këtyre biçikletave ka lindur në SHBA, ku janë përdorur si bare të thjeshta të plazhit që nga vitet 50. Rrotat e tyre janë të buta dhe të lëmuara, gjë që i ndihmon ata që të mos mbërthenin në rërë.

I butë, madje edhe hipur në pelushi, komoditet dhe qetësi absolute dhe, natyrisht, pikëpamjet e interesuara të kalimtarëve. Një kryqëzor i zgjedhur do të plotësojë stilin tuaj dhe do të sjellë ngjyra dhe pakujdesi pak në jetën tuaj. Biciklete në foto - Gjigandi i thjeshtë Tre W (2016) .

URBAN / FITNESS

Pushtuesi i megacities. Vështirë, i shpejtë, i ndjeshëm, i besueshëm. Ai nuk toleron trotuaret dhe ndihet i sigurt në lumë me makina. Ajo përshpejton shpejt dhe frenon vazhdimisht. Nuk vuan nga mungesa e lidhjeve të tepërta. Një klasë shumë interesante e bikes urbane, e cila nganjëherë është mjaft e vështirë për t'u identifikuar. Megjithatë, ajo vazhdon të përfaqësohet nga prodhuesit më të njohur. Është dritë, e ashpër, minimaliste, sportive dhe vetëm një biçikletë urbane elegante. Elementet kryesore unike janë një forcë e ngurtë, rrota e lehta rrugore me shkallë minimale, toromozë disk (shpesh, por jo gjithmonë). Biciklete në foto - Giant Kërkoni 1 (2015) .

Ndihma të veçanta / rregullime

Ndihma të veçanta / rregullime

Minimalism. Asgjë më shumë. Vetëm ju dhe biçikleta juaj. Këto rregullime nuk janë as të pajisura me frena. Si është kështu, ju kërkoni? Nuk ka frena? Por pse? Fjalët shpjegojnë se kjo është e vështirë - duhet të provoni. Fakti është se kur udhëtoni me një biçikletë fikse pa frenat e zakonshme të frenave në një biçikletë, pa një shumëllojshmëri të kabllove, telave, krahëve dhe mbrojtjes së zinxhirit, ju me të vërtetë hyni në biçikletë, ndjeni çdo manovër, çdo pabarazi të rrugës, madje edhe përshpejtimin dhe ngadalësimin minimal . Është e nevojshme që të frenohet me trupin - duke u varur në timon, duke zhvendosur qendrën e gravitetit dhe duke bllokuar pedalet. Qetë dhe adrenalin në një shishe. Ju jeni një biçikletë me një biçikletë. Dhe ndjesi të tilla nuk do të japin më biçikletë.

Një shpejtësi është një biçikletë me një veshje. Por jo të gjitha shpejtësitë e vetme janë rregullime. Shpejtësia e vetme në çdo rast ka një frenim - nëse jo manual, pastaj këmbë (prapa). Por fiksimi nuk është - pedalet në të rrotullohen vazhdimisht ndërsa biçikleta është në lëvizje. Shumë shpesh, me shpejtësi të vetme / fixes janë tani në dispozicion me një mëngë të dyfishtë anë-flip. dmth Nëse vendosni rrotën e pasme në njërën anë - kjo do të jetë një shpejtësi e vetme. Dhe nëse tjetri është i fiksuar. Unë shpresoj se ju nuk jeni të hutuar;) Fixes tani janë duke fituar popullaritet të madh në qytetet e të gjithë botës. Just type gear fikse në youtube dhe menjëherë do të kuptoni gjithçka. Biciklete në foto - Schwinn Cutter (2016) .

HYRID / KREU

HYRID / KREU

Kombinimi i fuqisë malore dhe shpejtësia e autostradës. Korniza e lehtë dhe rrotat e mëdha rrugore 28 "Kur rruga juaj do të vazhdojë më shumë përgjatë rrugës, por ju nuk jeni gati të sakrifikoni mundësinë për të përzënë jashtë rrugës - një biçikletë hibride do të jetë zgjedhja juaj më e mirë Ky biçikletë është gati për të pushtuar çdo majë me shpejtësi të lartë.

Biçikletat hibride janë gjithnjë e më shumë të gjetur klientët e tyre në mesin e atyre që më parë do të preferonin një biçikletë malore. Shpejtësi të lartë me përpjekje minimale dhe në të njëjtën kohë pothuajse aftësitë e plota të një biçikletë malore - kjo është ajo që është magjepsëse në këtë klasë. Plus, jo kaq shumë korniza dhe rrota mesatarisht të ngushta, të cilat edhe kur instaloni krahë, dallojnë bukur këtë biçikletë nga mali. Biciklete në foto - Giant Roam 0 Disk (2016) .

------------------------

Kjo është e gjitha. Si të zgjidhni një biçikletë për qytetin - ju vendosni! Natyrisht, ne ende nuk kemi konsideruar bikes të tilla të rralla si choppers, tandems dhe kamionë me tre rrota. Ne do ta bëjmë këtë kur shfaqen në treg.

Bikes më të mira të qytetit 2015
Katalogu i biçikletave të qytetit

Si është kështu, ju kërkoni?
Nuk ka frena?
Por pse?